11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Wulkanizacja w Poznaniu czy Luboniu? Gdzie opłaca się wymienić opony?

Sezonowa wymiana opon, naprawa przebitego koła, malowanie czy prostowanie felg – to tylko mały wycinek usług jakimi zajmuje się samochodowa wulkanizacja. Poznań, podobnie jak wszystkie duże miasta dyktuje ceny nie tylko wulkanizatorom, ale też warsztatom samochodowym czy serwisom autoklimy. Dzieje się tak z prostej przyczyny – prowadzenie biznesu w dużym mieście kosztuje, a to przekłada się na klienta. Im bliżej centrum tym więc drożej. Wciąż jednak można oszczędzić, wykonując naprawy czy tak regularne czynności jak wymiana opon czy serwis klimatyzacji nie w Poznaniu, ale w okolicznych miejscowościach, jak chociażby Luboń.

Jakimi czynnikami kierują się kierowcy wybierając wulkanizatora?

Wulkanizacja w Poznaniu, Luboniu czy każdym innym mieście nie różni się znacznie pod względem jakości. Serwisy oferują podobny sprzęt i obsługę, a tym samym czas potrzebny do wykonania usługi. Oczywiście w zależności od tego czy zakład wulkanizacyjny posiada tylko jedno stanowisko wymiany opon czy więcej, będzie zależeć ilość czasu jaką spędzimy w kolejce.

Kierowca wybierając wulkanizatora kieruje się więc przede wszystkim ceną oraz odległością jaką ma do pokonania. Jeśli koszt usługi jest o wiele niższy, to jest w stanie przejechać nawet kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Jak więc wygląda podstawowa wulkanizacja Poznań, a jak ceny kreują się np. w Luboniu?

Wulkanizacja – Poznań czy Luboń?

Praktycznie za wszystkie usługi związane z wulkanizacją, więcej zapłacimy w Poznaniu. Dla przykładu  sezonowa wymiana opon to na terenie miasta koszt od 115 do 135 złotych przy obręczach stalowych i od 130 do 150 pry felgach z aluminium. Mowa tu o komplecie czterech opon założonych na najpopularniejszy rozmiar obręczy czyli felgi 15-calowe.

 Za wymianę całych kół, a więc zestawu 4 opon z felgami wydamy mniej – 60 do 70 złotych kiedy felgi są stalowe i 70 do 80 złotych kiedy wykonano je ze stopów aluminiowych.

W Luboniu jest taniej i podróż do wulkanizatora zwykle (ale nie zawsze) opłaci się nawet z doliczeniem kosztów paliwa. Wymiana opon o standardowym rozmiarze założonych na obręczach stalowych wyniesie nas 90 do 100 złotych, natomiast za usługę w przypadku alufelg zapłacimy niewiele ponad  100-110 złotych.

Analogicznie za pełne koła na stali zapłacimy od 50 do 60 złotych, a przy alufelgach ok. 60.

Opłacalna czy nie opłacalna podróż do Lubonia?

W zależności od miejsca zamieszkania w Poznaniu, wymiana opon w Luboniu może się opłacać lub nie. O ile w przypadku cen za wymianę samych opon różnica jest spora, o tyle wizyta w Luboniu w przypadku wymiany całych kół opłaci się jedynie mieszkańcom dzielnic zlokalizowanych na wylocie z miasta. Warto jednak pamiętać, że sezonowa wymiana opon to tylko jedna z wielu usług jakie świadczą wulkanizatorzy. Warto wziąć pod uwagę fakt, że chociażby przechowanie opon w Poznaniu to minimum 100 zł, natomiast w Luboniu ceny zaczynają się już od 50 zł za komplet.


Artykuł powstał dzięki serwisowi wulkanizacyjnemu Proserwis Andrzejewscy – wulkanizacja Luboń, Mosina, Poznań. Zapraszamy również do skorzystania z szerokiej oferty opon zimowych, letnich i całorocznych w naszej hurtowni ogumienia do samochodów osobowych i dostawczych w Puszczykowie koło Poznania.

Najnowsze artykuły